Homestaging, príprava na predaj

Ľudia si nekupujú byt alebo dom, kupujú si domov. Prvý dojem rozhoduje, nie je dobré ho podceniť, zlý dojem sa už len veľmi ťažko napráva. Vďaka homestagingu sa darí navýšiť predajnú cenu nehnuteľnosti až o 10%, niekedy aj viac. Jeho hlavným prínosom je teda urýchlenie a uľahčenie predaja a zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti. Vašu nehnuteľnosť pred predajom upravíme tak, aby budila hneď na prvý pohľad dobrý alebo lepší dojem, aby prilákala záujemcov na internete a zaujala ich medzi množstvom nehnuteľností natoľko, že dvihnú telefón a dohodnú si obhliadku. Disponujeme množstvom nábytkových prvkov a interiérových doplnkov, ktorými dokážeme zatraktívniť prípadne zaplniť Vašu prázdnu nehnuteľnosť s minimálnymi nákladmi a takisto Vám poskytneme cenné rady, ako nehnuteľnosť upratať a upraviť na predaj.

Homestaging

Homestaging je účinný nástroj, pomocou ktorého predáte svoju nehnuteľnosť rýchlejšie a za vyššiu cenu. Jeho cieľom je zatraktívniť nehnuteľnosť pre potencionálnych záujemcov. Majiteľ predávanej nehnuteľnosti sa musí vcítiť do kože kupujúceho a pokúsiť sa na celý interiér pozrieť objektívne. Niekedy je to ťažké, keď v dotyčnom byte či dome prežil veľa rokov. Realitná kancelária musí byť tým, kto so svojim klientom celú nehnuteľnosť prejde a poradí, čo treba urobiť. Často sa jedná o obyčajné maličkosti, ktoré urobia divy.

Základné pravidlá homestagingu

  1. Upratovanie, odstránenie rušivých prvkov Čistý, otvorený, rozľahlý priestor bez vecí, ktoré odpútavajú pozornosť, je základom úspechu. Na upratovanie sa treba pozerať pozitívne. Premýšľajte o tomto procese ako o začiatku balenia, ktoré by ste aj tak museli skôr či neskôr urobiť. Väčšina nehnuteľností vyzerá lepšie s menším množstvom nábytku. Odstráňte preto všetko, čo prekáža, blokuje chodby, a pod. Zvláštnu starostlivosť venujte vašej kúpeľni a kuchyni, najmä kuchynskej linke. Obzvlášť u nehnuteľností v pôvodnom stave je vhodné ju najskôr pripraviť, tj vypratať existujúci nábytok, vymaľovať a vykonať drobné opravy. Túto službu pre Vás môžeme tiež zaistiť. Keď sa vypratajú prebytočné veci, priestor sa okamžite zároveň zväčší. Emócie predávajú a vnímanie priestoru je ďalšou vecou, o ktorú sa bude záujemca na prehliadke zaujímať. Navyše si záujemca môže lepšie predstaviť, ako si nový domov vytvorí podľa svojich prianí.
  2. Odosobnenie Každý z nás má trochu iný vkus. To, čo sa páči vám, sa nutne nemusí páčiť potencionálnemu kupcovi. Preto je dôležité nehnuteľnosť nielen upratať, ale aj odstrániť všetky osobné veci (napr. rodinné fotky). Jednoducho povedané, cieľom je, aby nehnuteľnosť bola neutrálna a príťažlivá.
  3. Drobné opravy Oplatí sa aj investícia do menších opráv. Vymeňte prasknuté žiarovky, opravte nerovnosti omietky, dotiahnite voľné kľučky pri dverách a pod. Sú to drobnosti, ktoré vás príliš nestoja, ale oplatí sa. Zlý prvý dojem už neskôr nenapravíte.
  4. Zladenie farebnosti a zútulnenie

Príjemnú atmosféru potom pomôžu vykúzliť sviečky, čisté uteráky, farebne zladené prikrývky alebo dekoračné vankúšiky, rezané kvety vo váze. Alebo vôňa čerstvo uvarenej kávy.

Cieľ homestagingu

Jednoducho povedané, cieľom je upraviť interiér tak, aby si v ňom potencionálni kupci dokázali predstaviť žiť. Hlavným zámerom je vyzdvihnúť prednosti a ukázať priestor. Homestaging v žiadnom prípade nezakrýva nedostatky, ale posilní pozitívne stránky nehnuteľnosti a umožní potencionálnym záujemcom predstaviť si danú nehnuteľnosť ako svoj príjemný budúci domov a predávajúcemu navýši predajnú cenu nehnuteľnosti.

Chceli by ste poradiť s predajom Vašej nehnuteľnosti a pripraviť ju do ponuky tak, aby naozaj zaujala? Obráťte sa na nás.

Homestaging, príprava na predaj
Mám záujem Kontaktujte nás